M3-1500-BLGL-
MPN:
M3-1500-BLGL
  • Down4Sound DOWN4SOUND M3-1500 (MARINE) - BLUE GLOW | 1500W RMS
zł1142,00 - zł1332,30
Frequently bought together:
Description
DOWN4SOUND M3-1500 Marine & Powersports Monoblock Amplifier – 1500W RMS Class D (Blue Glowtek)
Blue Glowtek Finish
  • Charges from any natural or artificial light source
  • Emits a visible blue glow in low-light and dark environments
  • Glow effect naturally dissipates over time as stored light energy is released
  • Rechargeable — exposure to light renews the glow effect repeatedly
  • No wiring, batteries, or external power required for illumination
Power Output
  • 1 × 1500W RMS @ 1Ω
  • 1 × 1060W RMS @ 2Ω
  • 1 × 700W RMS @ 4Ω
Precision Crossovers (Band-Pass Capable)
  • Adjustable HPF & LPF (20Hz–800Hz)
Compact High-Output Design
  • 11.45" × 5.11" × 2.38"
  • 291 × 130 × 60 mm
Technical Specifications
  • Power: 1500W RMS total
  • Channels: 1 (Monoblock)
  • Class: Full-Range Class D
  • Frequency Response: 10Hz–23kHz
  • Input Sensitivity: 0.2V–6V
  • THD: <0.1%
  • S/N Ratio: >75dB
  • Working Voltage: 9V–15.5V
  • Fuse Rating: 150A
  • Size: 11.45" × 5.11" × 2.38" (291 × 130 × 60 mm)