12V-1000F SUPERBANKS
12V-1000F SUPERBANKS
  • Product
  • Qty in Cart
  • Quantity
  • Price
  • Subtotal
  •  Super Cap Link Buss Bar (DOG BONE)
    XS POWER | SUPER CAP LINK BUSS BAR (DOG BONE)
    XS POWER
    DESCRIPTIONSB500 Super Cap Link Buss Bar, (1) Billet Aluminum, Includes Hardware
    Quick view
    Qty in Cart: 0
    Quantity:
    Price:
    Subtotal:
  • XS Power SB1000-75 - 12V Super Capacitor Bank, Group 75, Max Power 8,000W, 1,000 Farad XS Power SB1000-75 - 12V Super Capacitor Bank, Group 75, Max Power 8,000W, 1,000 Farad
    XS POWER | SB1000-75 - 12V SUPER CAPACITOR BANK GROUP 75 MAX POWER 8000W 1000 FARAD
    XS POWER
    DESCRIPTION 12V Super Capacitor Bank, Max Power 8,000W, 1000 Farad Weight Lbs. – 22Weight Kgs. – 9.98 Length – 12.9 inHeight – 10.75 inWidth – 7.2 in Operating...
    SB1000-75
    Qty in Cart: 0
  • XS Power SB1000-27 - 12V Super Capacitor Bank, Group 27, Max Power 8,000W, 1,000 Farad XS Power SB1000-27 - 12V Super Capacitor Bank, Group 27, Max Power 8,000W, 1,000 Farad
    XS POWER | SB1000-27 - 12V SUPER CAPACITOR BANK GROUP 27 MAX POWER 8000W 1000 FARAD
    DESCRIPTION 12V Super Capacitor Bank, Group 27, Max Power 8,000W, 1,000 Farad Weight Lbs. – 22Weight Kgs. – 9.98 Length – 12.09 inHeight – 8.31 inWidth – 6.65 in Operating...
    SB1000-27
  • XS Power SB1000-31 - 12V Super Capacitor Bank, Group 31, Max Power 8,000W, 1,000 Farad XS Power SB1000-31 - 12V Super Capacitor Bank, Group 31, Max Power 8,000W, 1,000 Farad
    XS POWER | SB1000-31 - 12V SUPER CAPACITOR BANK GROUP 31 MAX POWER 8000W 1000 FARAD
    DESCRIPTION 12V Super Capacitor Bank, Group 31, Max Power 8,000W, 1000 Farad Weight Lbs. – 22Weight Kgs. – 9.98 Length – 12.99 inHeight – 8.43 inWidth – 6.81 in Operating...