XS POWER | LI-S680-16
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
Li-S680-16
UPC:
6.92E+11
MPN:
Li-S680-16
  • XS Power Li-S680-16
  • XS Power Li-S680-16
  • XS Power Li-S680-16
  • XS Power Li-S680-16
  • XS Power Li-S680-16
лв1213,71
Frequently bought together:
Description
LI-S680-16
16V Lithium Racing Battery
DESCRIPTION
Weight Lbs. – 5lbs
Weight Kgs. – 2.27kgs
Length – 7.13 in
Height – 6.57 in
Width – 3.03 in
Wattage – 3000
MAX Amps – 1,200
Energy Wh – 206
CA
– 600A
CA Pb Eq
 – 900A