XS POWER | TITAN8 RSV-S7-1600 LITHIUM BATTERY (BURST DISCHARGE)
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
RSV-S7-1600
UPC:
6.92E+11
MPN:
RSV-S7-1600
TL5.376,05
Frequently bought together:
Description
Weight Lbs. – 12lbs
Weight Kgs.
 – 5.4kgs
Length – 10.24 in
Height – 7.16 in
Width – 6.89 in
Voltage – 16V
Wattage – 3,500
MAX Amps – 1,000
Energy Wh – 322
CA
– 500A
CA Pb Eq
 – 750A